Poprzedni rok okazał się dla nas rokiem pełnym wyzwań.

Szczecin Biznes Inspiracje

II kwartał roku 2023 rozpoczęłyśmy od wydarzenia Szczecin Biznes Inspiracje, który stal się początkiem transformacji Make it! w RE make it.

To podczas tego cyklicznego spotkania miałyśmy okazję zaprezentować się ze swoimi upcyclingowymi usługami, podzielić się ze swoją ideą, oraz planami rozwoju firmy w najbliższym czasie.
Szczecin Biznes Inspiracje do wydarzenie mające na celu integrację, networking ale i dzielenie się ciekawymi pomysłami otoczenia Biznesu z Prezydentem Szczecina.

Jako Make it! miałyśmy okazję, oraz niewątpliwy zaszczyt uczestniczyć w tym wydarzeniu. Po naszym wystąpieniu miałyśmy możliwość przeprowadzenia inspirujących rozmów, otrzymałyśmy mnóstwo pozytywnej energii od uczestników. Pozytywny odbiór i reakcje uczestników spotkania, utwierdziły nas w przekonaniu, że ścieżka którą podążąmy jest właściwa.

GOZpodarz 2023

Kolejnym ważnym dla nas wydarzeniem wyło wyróżnienie otrzymane w Konkursie GOZpodarz 2023 w Kategorii „Wdrożenie praktyk GOZ”.

Jest to nagroda szczególnie ważna, gdyż znalazłyśmy sie gronie takich firm jak:

  • I miejsce McDonald’s
  • II miejsce Stena Recycling Sp. z o.o.
  • III miejsce Lyreco Polska

„GOZpodarz 2023” to Konkurs organizowany przez organizację Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej, która jest najstarszą i największą organizacją pracodawców w Polsce. Konkurs promuje dobre praktyki związane z ideą Gospodarki Obiegu Zamkniętego i jest skierowany do przedsiębiorców, jednostek samorządu terytorialnego oraz innych organizacji. Odbywa się w ramach działalności „Włącz Czystą Energię dla Polski”.

Promuje ideę GOZ od świadomych decyzji konsumentów, po dobre praktyki promowane przez władze publiczne, firmy i organizacje pozarządowe i ma na celu ich pokazanie oraz wyróżnienie liderów.

Wręczenie nagród i wyróżnień w tym konkursie odbyło się Podczas PRECOP28 na IV Kongresie GOZpodarka. Konferencja PRECOP 28 była wydarzeniem poprzedzającym i przygotowującym do Szczytu Klimatycznego w Zjednoczonych Emiratach Arabskich (2023 UN Climate Change Conference – COP 28) – największego światowego forum, którego celem jest wypracowanie wspólnej polityki na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu.

Pomiędzy obydwoma wyżej wymienionymi wydarzeniami pracowałyśmy bardzo intensywnie nad rebrandingiem marki Make it! w RE make it, nad zmianą strony internetowej i tym samym zaprezentowaniem wartości i idei, które nam przyświecają i według których działamy.

Szczecin_UP! 3.0

Zwieńczeniem minionego roku było zakwalifikowanie się do udziału w 3 edycji programu mentorskiego Szczecin_UP! Programu dedykowanego firmom o dużym potencjale biznesowym i komercyjnym.
To program mentoringowy, którego celem jest tworzenie warunków do dynamicznego rozwoju innowacyjnych przedsiębiorstw na terenie Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

Jedynie sześć firm – uczestników, w ramach tego programu otrzymuje możliwość współpracy z mentorem, oraz ma możliwość pracy z doradcami i ekspertami biznesowymi z zakresu prawnego, podatkowo-księgowego, marketingowego, kreatywnego etc., networking w szczecińskim „startup community”.

Zgodnie z założeniami programu każdy uczestnik ma możliwość zdobycia praktycznej wiedzy oraz otrzymania narzędzi strategicznych do wprowadzenia swojej usługi bądź produktu na rynek lub też rozwoju i promocji swojej działalności w szerszym zakresie.
To bardzo intensywny czas przeznaczony na rozwój naszej firmy, zakończenie programu ma miejsce w marcu 2024r.