Rozpoczęliśmy współpracę ze Szczecińskim Rowerem Miejskim Bike_S.

BikeS to bezobsługowa wypożyczalnia rowerów, która składa się z 800 jednośladów i 100 stref postoju po obu stronach Odry. Działa non stop cały rok.

W przeliczeniu na około 498 mieszkańców przypada jeden rower miejski. Szczecin zajmuje z tym wynikiem ósmą lokatę, a piątą pod względem zagęszczenia wypożyczalni. Średnio na każde 3 km2 wypada 1 stacja.

W 2024r. BikeS świętuje 10 rocznicę działalności.

Dlaczego komunikacja rowerem miejskim?

“Miejsce, gdzie pasja łączy się z pragmatyzmem, gdzie miłość do natury łączy się z fascynacją rowerami. Chcemy Ci pokazać w jak wielu aspektach możesz odczuwać wolność poprzez posiadanie roweru elektrycznego. Nie ma znaczenia, czy szukasz roweru do relaksu, chcesz ominąć korki, czy może zabrać bliskich na piknik. Każda z tych dróg, będzie dobra, bo będzie Twoja.”

Szczecin zajmuje powierzchnię dokładnie 300,6 km2. Daje mu to piąte miejsce na liście największych miast pod względem powierzchni w Polsce. Dlatego możliwość przemieszczania się rowerem daje możliwość szybkiego i ekologicznego transportu z jednej strony miasta na drugą.

Liczba osób poruszających się rowerami z roku na rok rośnie, rośnie ilość miłośników
kolarstwa, miasta rozbudowują trasy rowerowe. W planach do 2030r. jest stworzenie trasy łączącej Kołobrzeg ze Szczecinem i Berlinem, planowana trasa ma mieć około 690 km, będzie to świetny szlak i atrakcja turystyczna.

Do czego wykorzystujemy dętki?

Wytwarzając produkty w ramach upcyclingu staramy się maksymalnie wykorzystać dostępne surowce z drugiego obiegu. Dla przykładu: jako wzmocnienia w plecakach czy torbach stosujemy m. in. zużyte dętki.

W ramach podpisanego porozumienia o współpracy, pozyskane zostały zasoby możliwe do wykorzystania w upcyclingowych produktach.

W naszych plecakach dętka staje się praktyczną i wytrzymałą rączką, dętkami wzmacniamy również dna plecaków, czy wykonujemy miejsca, w których możesz wsunąć długopis czy szczoteczkę do zębów.
W nerkach z dętki robimy przejścia na kabel do słuchawek lub power-banka, dętki są świetnym i elastycznym materiałem.

To tylko kilka przykładów, potencjał dętek jest jeszcze nie zamknięty, to tylko kwestia kreatywnego podejścia.